Štěnice domácí (Cimex lectularius)
Za svou prací si stojíme. U nás je záruka na práci 3 měsíce.
Na co si dát pozor?
- doba zásahu- kvalitně provedený zásah trvá vždy minimálně hodinu
- cena zásahu- pozor na velmi nízké ceny!- "účinné" ošetření kvalitními přípravky něco stojí
- protokol- profesionál Vám vždy poskytne dokumentaci o zásahu a použitých prostředcích
V čem spočívá naše úspěšnost v hubení štěnic?
- používáme osvědčené kombinace přípravků, na které štěnice nejsou rezistentní
- dostatečně silné koncentrace, důkladná příprava
- komunikace- zákazníkovi vždy podáme všechny potřebné informace, nezbytné pro úspěšnost zásahu
Díky výše uvedeným postupům je naše úspěšnost velmi vysoká a ve většině případů jsou štěnice vyhubeny již prvním zásahem!
Biologie štěnic
Dospělé štěnice mají oválné žlutohnědé, po nasátí červenohnědé tělo. Nemají křídla. Tykadla mají čtyři články. Délka těla dospělého jedince je 4-5 mm a 6-7 mm po úplném nasátí krví. Živí se jen krví, kterou sají na lidech, ale mohou sát i na psech, kočkách a ptácích. Žijí 1 až 1,5 roku. Hladovět dokáží až několik měsíců. Vajíčka jsou oválného tvaru, cca 1mm velká. Larvy se líhnou z vajíček při pokojové teplotě za 8- 11 dní, při teplotě 30 stupňů za 4- 5 dní. Vývoj štěnice od vajíčka do dospělosti trvá 5- 8 týdnů.
Jak postupovat, když objevíme v bytě štěnice?
Pokud objevíme štěnice v bytě, především v místech, kde spíme a zároveň již máme kožní problémy, je byt pravděpodobně již štěnicemi zamořen. V tomto případě byste měli co nejdříve kontaktovat odbornou firmu, která provede prohlídku bytu a v případě nálezu štěnic vypracuje plán zásahu. V případě silného zamoření v bytovém domě, je vhodné informovat vlastníka objektu, nebo bytové družstvo, aby nedošlo k zamoření celého bytového objektu. Štěnice není zpravidla možné vyhubit svépomocí bez zásahu odborné firmy. Aplikaci postřiku vždy doporučujeme nejméně dvakrát i vícekrát opakovat. Cílem zákroku je vždy úplné vyhubení štěnic. Zásah je možné provádět- postřikem reziduálním insekticidem, injektáží insekticidu do štěrbin, prasklin a děr, popraší bodově do uzavřených prostor, nebo insekticidní dýmovnicí.
Jak vypadá štěnice?
Poštípání od štěnic
Místa úkrytů, výskyt a šíření
Nejčastějšími místy úkrytu jsou matrace, čalounění- ve švech, záhyby povlečení, konstrukce postelí a nábytku, škvíry, štěrbiny v nábytku, ve zdech, v podlaze, v obložení, odchlípnuté tapety, lišty, okraje koberců, rámy obrazů. Vyskytují se v bytech, hotelech, ale i vlacích, letadlech a lodích. Můžete si je domů zanést při koupi starého nábytku, v zavazadlech, nebo od známých. Štěnice se také může šířit přelézáním mezi jednotlivými byty v domě.